1.

Vyzvěte své zastupitele, radní nebo starosty k přepnutí na čistý zdroj elektrické energie. Níže jsme připravili text výzvy s argumenty, mailový kontakt si prosím najděte na stránkách své obce nebo města.

2.

Požádejte díky Info pro všechny vaši radnici podle tzv. "106ky" o informace o smlouvách na odběr elektřiny, o energetickém mixu a době jejich platnosti. Úřad vám bude muset ze zákona do 30 dnů podat informace.

Dejte nám vědět výsledek a společně s odborníky navrhneme další postup k přepnutí na čisté zdroje.

3.

Šiřte tuto výzvu dále mezi své známé na sociálních sítích. Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Výzva k přepnutí

Vyzvěte své starosty, radní a zastupitele k zodpovědnosti za budoucnost a přepnutí na udržitelnou energii.

V roce 2018 varovala OSN naléhavou studií, která ve zkratce říká, že máme posledních 12 let, abychom něco změnili. Abychom přepnuli. Máme pouhých 12 let na ekologický obrat, na zmírnění dopadů klimatických změn. Jinak je civilizační katastrofa nevyhnutelná.

Nemůžeme takto důrazné varování brát na lehkou váhu a je společnou odpovědností nás všech postavit se této výzvě čelem.

Zdrojem skleníkových plynů je zejména pálení fosilních paliv. Česká republika produkuje cca 43% elektrické energie z nejšpinavějšího zdroje - hnědého uhlí. Uhelná energetika ČR je nejhorší vizitkou vedoucí ke zhoršování důsledků klimatických změn.

dnes je možné přepnout veřejnou správu a samosprávu na obnovitelnou energii a ukázat, že nám není jedno, jaká bude budoucnost. Dokažte, že vám není jedno, v jakém stavu předáme naší planetu budoucím generacím. Volba čistého dodavatele energií je malý snadný krok, ale zároveň zřetelný a smysluplný apel, že kvůli klimatické hrozbě není možné lehkomyslně a krátkozrace pokračovat s nejšpinavějším zdrojem elektrické energie.

Jde to i bez uhlí.

Vyzvat k přepnutí

Sdílejte

Sdílet na Facebooku nebo Sdílet na Twitteru